Goście

OSFP Kormorany 2017:

Małgorzata SzumskaTwarze Tajfunu o poszukiwaniu szczęścia na Filipinach”

Małgosia – aktorka, pisarka, podróżniczka, dziewczyna z poważnymi nadwyżkami kreatywności. Gdyby nie prowadziła pensjonatu Złoty Jar  i paru innych rzeczy, najpewniej pojechałaby do Mount Rushmore wykuć jeszcze kilku prezydentów, usypałaby nieszablonową mandalę widoczną z kosmosu, albo diabli wiedzą co jeszcze. Podróżuje samotnie od 20 roku życia, zwykle tam gdzie może zdziałać coś dobrego dla siebie, ludzi i świata.

Gosia w 2013 roku zdobyła Kormorana – zostając laureatką trzeciej edycji OSFP Kormorany, po latach wraca do Olsztyna, by tym razem opowiedzieć o szczęściu po tajfunie. Twarze Tajfunu to przewrotna opowieść o byciu szczęśliwym pomimo wszystko. To opowieść o miłości do życia w wykonaniu Filipińczyków. Opowieść o voo-doo i czarnej magii, więzieniu, narkotykach, bezimiennych niemowlakach, fieście, zabawie i modlitwie. To opowieść która  wzruszy, rozbawi, z pewnością nie zostawi Cię obojętnym.

Karolina Sypniewska-Wida & Paweł Wida

Australijska przygoda- Z Perth do Sydney campervan-em

Rozpoczynamy naszą przygodę w najmniej zaludnionym stanie – Zachodnia Australia. Podróżujemy przez Nullarbor Plain – nizinny obszar gdzie na przestrzeni setek kilometrów znajdują się tylko stacje benzynowe, kangury, a ludzie to rzadkość. Po drodze mijamy drogowe pociągi „road trains” o długości nawet 40m! Wspinamy się na 70m drzewa dziewiczego lasu kharii do tego nurkujemy z żarłaczami białymi – najniebezpieczniejszymi rekinami na świecie oraz bawimy się w wodzie z lwami morskimi i dzikimi delfinami. Spotkania oko w oko czekają nas również na drodze z wszechobecnymi kangurami – nawet na plaży – czy z ospałymi torbaczami koala. Zapraszamy Was w podróż przez 5 stanów Australii.

Warsztaty wyjazdowe do Australii- jak spełnić swoje marzenia?

Niepowtarzalna okazja aby dowiedzieć się o możliwościach zorganizowania wyjazdu do Australii. Jaką wizę wybrać? Jaki region Australii? Na jaki kurs się zapisać? Jak wygląda australijski rynek pracy? Dlaczego Australia jest marzeniem tak wielu? Paweł Wida odpowie na Wasze wszystkie pytania gdyż sam od 17 roku życia mieszka w Australii. Podczas warsztatów będziecie mieli okazję zobaczyć życie w Australii oczami polskiego studenta oraz spróbować australijskiego przysmaku. Wszyscy uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość wygrania australijskich nagród! Czekają na Was promocje wyjazdowe i nie tylko. Zapraszamy!

Dodatkowo wystawa zdjęć (15 plansz 30×75), najnowsze informatory o Australii oraz kilka gadżetów Australijskich: didgeridoo, bumerang, koale, kangury itp:)

Dominik Wieczorkiewicz Hulaj Krysiu przez tajemniczą Arabię (Araba Saudyjska)”

Dominik, jak sam mówi, pasję do podróży wyssał już z mlekiem matki. Skąd zwariowany pomysł przejazdu hulajnogą przez najbardziej konserwatywny islamski kraj świata? Uwielbia poznawać nowych ludzi, spotykać egzotyczne zwierzęta oraz odkrywać tajemnicze miejsca. Hulajnoga i Krysia (i to nie jest człowiek!) towarzyszą mu od lat, nie mógł przecież nie wziąć swoich wiernych przyjaciół na wyprawę. Dominik był pewien, że w magicznej kraina dżinów, wielbłądów oraz baśni 1001 nocy razem ze swoimi przyjaciółmi odbędzie przygodę życia – podobno się nie mylił.

Szymon Żyliński Autostopem po Bhutanie”

Szymon, naukowiec i podróżnik, który łączy pasje podróżowania z pracą opowie nam o (nie)odkrytym królestwie w Himalajach nazywanym ostatnim „Shangri La”, czy też „Najszczęśliwszym krajem na świecie”. Rozwój tego kraju nie mierzy się wskaźnikiem PKB, ale GNH, czyli Szczęściem Narodowym Brutto. Mowa o Bhutanie. Gdy w latach 50. XX wieku pojawiły się tam pierwsze samochody ludzie kładli przed nimi siano, żeby nie były głodne. A gdy jeden z ministrów dostał samochód to nakazał swojemu kierowcy, żeby najpierw jeździł na pierwszym biegu, a gdy ten się zużyje, to dopiero przełączył na drugi…

Szymon opowie jak się jeździ autostopem po Bhutanie, opowie o bhutańskich mediach, które opisuje w swojej pracy naukowej, a całość prezentacji uzupełni fragmentami swojego vloga.

Michał Pater ‘Operacja Tunguska’ (Autostopem na koniec świata)

 

Aktualne informacje można znaleźć na naszym profilu na portalu facebook:

https://www.facebook.com/OsfpKormorany/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *