Pokazy konkursowe

Pokazy konkursowe 2019:

1. Autostopem z Polski przez Chiny do Japonii – Mateusz Tarchała (Politechnika Warszawska), Natalia Szarek (Politechnika Wrocławska)
Natalia i Mateusz z Warszawy zabiorą nas w autostopową podróż do Chin przez Rosję i dzikie góry Kirgistanu, pokażą jak bardzo zmienia sie kontynent im dalej na wschód. Będzie to opowieść o zaskakującej kulturze Chin i Japonii, a także o odważnych decyzjach, zdobywaniu doświadczenia i podróżowaniu we dwoje.

2. Skye Trail – Mateusz Hałupka (Uniwersytet Wrocławski)
„Największą wartością podróżowania, zwłaszcza pieszo, jest rzeczywiście głębsze poznanie świata – zwłaszcza przyrody, której nie zobaczy się z okna autobusu.” To podsumowanie pieszej podróży Mateusza szkockim szlakiem Skye Trail. Więcej o wyprawie usłyszycie już niedługo w Olsztynie.

3. Motocyklem w Ałtaj mongolski i jeszcze dalej – Maciej Suwiński (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski)
Niezwykła podróż dwóch Maciejów z rodzinną historią w tle. 16 tysięcy kilometrów przejechanych na motocyklach – przez monotonną Rosję, stepy Kazachstanu i szutry Mongolii, by w końcu dotrzeć do miejsca, w którym rodzina jednego z nich przeżyła II wojnę światową. Na Kormoranach o wyprawie będzie opowiadał Maciej Suwiński z Olsztyna.

4. Rowerem przez 3 kraje w 1 dzień – Bałkany – Bogumiła Socha  (Politechnika Poznańska)
Kolejna uczestniczka naszego festiwalu udowodnia, że warto stawiać sobie w życiu wyzwania. Trzy kraje w jeden dzień i to dzięki sile własnych mięśni? Chorwacja, Słowenia i Włochy na rowerze jako nagroda za ciężką pracę. Pierwsza taka podróż i satysfakcja. Zapraszamy na pokaz Bogusi! To już jej trzecia wizyta na Kormoranach!

5. Rajza w Nieznane – Rowerem na Syberię 2018 – Paweł Pieczka (Politechnika Śląska)
Rajza w nieznane to podróż bogata w wyzwania i środki transportu. Najpierw z Głogowa do Irkucka rowerem, potem autostop do Władywłostoku, następnie kolej transsyberyjska, a na koniec żal było nie skorzystać na Dalekim Wschodzie chociaż parę razy z samolotu. O tej rajzie będzie godał Paweł już za nie cały tydzień na Kormoranach.

6. Miłość w Górach czyli Przydasie w Trasie na Mkinwarcweri – Michał Paszkowski (Szkoła Głowna Służby Pożarniczej), Marta Sośnicka
Podróż będąca podwójnym krokiem w przyszłość. Opowieść o letnim wejściu na jeden z piękniejszych szczytów Gruzji jakim jest Kazbek. Michał i Marta z Przydasie w Trasie sprawdzili się jako zespół w górach wysokich, a także zaczęli planować wspólne życie i kolejne szczyty do zdobycia. Zapraszamy na ich prelekcję podróżniczą o zabarwieniu romantycznym <3

7. Amerykańskie cuda natury i wielkie aglomeracje – co skrywają Stany Zjednoczone – Maciej Lamperski (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski), Patrycja Trochimiuk (Uniwersytet Szczeciński)
Marzysz o podróży do USA, ale wydaje Ci się niemożliwa do zrealizowania bez odpowiednich środków? Maciej i Patrycja udowodnią jak przy odrobinie zangażowania i pomysłowości spełnić swoje marzenia.
Praca w słynnym Yosemite Park, podróż do San Francisco, przez Wielki Kanion, Drogą 66 do Las Vegas. Brzmi jak Amerykański Sen? Zapraszamy do wysłuchania ich opowieści!
Zajrzyjcie na profil Maciej w podróży

8. Co z tą Jamajką? – Piotr Kilian (Uniwersytet Śląski)
Prosto z Beskidów na Jamajkę.
Piotr studiujący w Katowicach zamarzył o wizycie u źródeł pochodzenia muzyki reggae. Po drodze odwiedzając muzeum Boba Marleya, slumsy Montego Bays czy jamajską dżunglę.
Zapraszamy serdecznie na jego, często zakrapiane rumem, opowieści w których wyjaśni, co z tą Jamajką?

9. Wolontariat i podróż po Azji – Dawid Siódmiak (Uniwersytet Adama Mickiewicza)
To nie będzie zwykła opowieść autostopowa o Azji. Dawid postanowił zadziałać w dwie strony i dać coś od siebie dzieciom z jednego z krajów, które odwiedził. Tajlandia, wolontariat w szkole w Kambodży i jazda po Wietnamie na motorze bez wcześniejszego doświadczenia. Prosto z Erasmusa we Włoszech wpadnie na Kormorany opowiedzieć o tym wszystkim.
http://siodmywswiecie.pl/

Pokazy konkursowe 2018:

1. Z Holandii do Nowej Zelandii – Magdalena Wisińska

Cel: przekonać się jak żyją ludzie w innych krajach i na innych kontynentach oraz zwiedzić kilka parków narodowych.
Realizacja: pięć miesięcy w drodze przez Zjednoczone Emiraty Arabskie, Tajlandię, Malezję, Nową Zelandię, Australię, Indonezję, Iran, Turcję.
Efekt: nauka radzenia sobie w problematycznych sytuacjach, poznanie różnych fascynujących kultur i zakątków świata, odkrycie co naprawdę jest w życiu ważne (ciekawe jak Magda się zmieści w 30 minutach ).

2. Izrael za 4 stówki – Bogumiła Socha

Mała przerwa w zimowym semestrze? Najlepiej w słonecznym i egzotycznym kraju! Bogusia opowie nam jak w studenckim budżecie zamknąć nurkowanie w Morzu Czerwonym i zwiedzanie Jerozolimy (także części palestyńskiej i Meczetu na Skale) oraz o poznaniu innej kultury i weryfikowaniu stereotypów  )

3. Czy wszystkie krowy są święte? Czy kot zawsze ma cztery łapy, a każdy pies jest bezdomny? Kolory Indii oczami studentki weterynarii – Marta Wasiołka

W jaki sposób można wykorzystać przymusowy rok przerwy po niezdanym egzaminie? Na przykład wyjechać na wolontariat do Indii a tam nauczyć się doić krowy, obsiewać pole, prowadzić traktor oraz zdobyć bezcenne doświadczenie weterynaryjne: operowanie w warunkach ekstremalnych, obchodzenie się z nieodpowiedzialnymi właścicielami zwierząt, opieka nad jeżozwierzem, a to wszystko w krajobrazie pięknych i egzotycznych Indii.

4. Przez Wietnam na motorze! – Szymon Labus

Poczucie wolności, poznanie wietnamskiej kultury, spędzenie czasu z lokalnymi mieszkańcami, którzy pokazują prawdziwe oblicze poznawanego świata, nielegalna wycieczka za chińską granicę, zwiedzanie zatoki Ha Long Bay oraz wodospadów Bin Gioc. To i wiele innych ciekawych przygód można doświadczyć jadąc przez Wietnam na motorze!  

5. Roadtrip przez całe Stany Zjednoczone – Kuba Kamiński

Droga, przestrzeń i wolność – dwa miesiące podróży przez Stany Zjednoczone (25 000 km). Spełnianie marzeń z dzieciństwa i zwiedzanie przeplatało się z tymi mniej zaplanowanymi przygodami, jak ucieczka przed niedźwiedziem, zaćmienie słońca, nocleg na pustyni, lot awionetką nad Manhattanem, awarie samochodu owocujące w odkrywanie niezwykłych miejsc i wspaniałych ludzi 

6. Bezdrożami Europy czyli tam, gdzie nie ma hosteli przy szutrowych drogach – Krystyna Joanna Świdzińska i Karol Gancarz

Południowo-wschodnia Europa, poza głównymi szlakami, tam można skosztować węgierskiego langosza, rumuńskiej mamałygi, macedońskiej bakławy i mołdawskiego wina, odwiedzić „Wesoły Cmentarz” w Sapancie, polską mniejszość w Bukowinie oraz transylwańskie zamki. Świat gdzie przemysł turystyczny rywalizuje z przydrożnym rękodziełem i świeżymi owocami prosto z pól, dniówka rumuńskiej handlarki wynosi 10 złotych, tubylcy mówią po polsku i gdzie przy drogach nie ma drogowskazów. O tym wszystkim będziemy mieli okazję usłyszeć podczas prezentacji 🙂

7. Pireneje – od oceanu do morza szlakiem HRP – Mieczysław Okorski

Najpiękniejsza, najbardziej spektakularna oraz najbardziej wymagająca trasa w Pirenejach, najprawdopodobniej  . Szlak który uczy pokory, szlak który trud wędrówki wynagradza pięknymi widokami i przygodą w sercu gór, szlak który wiedzie nie tylko od wybrzeża Atlantyku do Morza Śródziemnego ale także może poprowadzić do wnętrza samego siebie.

8. Kierunek Ukraina – Maciej Lamperski

Maciek ze znajomymi obrał kierunek na Ukrainę. Mieli ambitne plany – góry, autostop, skok ze spadochronem, Lwów, Kijów, wejście na dziko do Czarnobyla i sprawdzenie czy stereotypy, które słyszeli o Ukrainie są prawdziwe. Czy im się udało? Przekonajcie się sami! 🙂

9. Kerry Way i kuszenie sídhe – Magda Piotrowska

Samotna wędrówka irlandzkim szlakiem z namiotem. Integracja z miejscowymi, owcami, krowami i zającami. Odkrywanie pubów i zaczarowanych miejsc. Walka z obawami i słabościami, owocująca odkryciem, że Magda jest w stanie poradzić sobie sama na szlaku (jak na akatówkę przystało! ), że spanie w górach na dziko nie wywołuje u niej strachu oraz że Irlandczycy są fantastyczni.

 

Aktualne informacje można znaleźć na naszym profilu na portalu facebook:

https://www.facebook.com/OsfpKormorany/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *